Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 12398041



*

nr 1239 8041


Ã…ke Wilhelm Andersson

(1922-1988), Sverige


Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. Signed. Subject: 62x90 cm,


MIXED MEDIA, Signerad. Motivet: 62x90 cm


Ã…ke Wilhelm Andersson, Swedish painter, born 1922, dead 1988.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

2000

Sold:

SEK 1500

Auction date:

Monday Mars 4 2019
at 19:21:01


  • Bid history
Time Bidder Bid
3/3 22:12:26 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Ã…ke Wilhelm Andersson

Ã…ke Wilhelm Andersson, Swedish painter, born 1922, dead 1988.

Read more about Ã…ke Wilhelm Andersson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg åke wilhelm andersson
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr